Black Eyed PLACEBO Forum • Loud like Placebo version

Denik

« Older   Newer »
  Share  
- glňsňli -
view post Posted on 16/11/2013, 14:48     +1   -1




Bubeník britských Placebo Steve Forrest: Myslel jsem, že v té kapele zpívá holka
13.11.2013 12:30 Praha, Londýn

r9ky

Je to slušná shoda okolností: zatímco v kině Lucerna ve středu večer promítají další snímek z festivalu filmů s gay, lesbicko, bisexuální a trans tematikou Mezipatra, ve Velkém sálu Lucerny bude ve stejnou dobu hrát britská kapela Placebo. Trojice, která svými obdobně stylizovanými texty a nezaměnitelnou postavou frontmana Briana Molka patří už skoro dvacet let k výrazným jménům britské alternativní rockové scény. Neprovokují sice tak jako dřív. Čtyřicetiletému „tatíkovi" Brianovi lze na letošní desce Loud Like Love klidně vyčíst opakování se a usedlost. Pořád ale platí, že Placebo jsou kapela, kterou si stačí jednou poslechnout, a spolehlivě je pak vždy poznáte. Povídal jsem si s jejich nejmladším členem, kalifornským bubeníkem Stevem Forrestem.

Placebo byli přes deset let jasná trojka: Brian Molko, Stefan Olsdal a Steve Hewitt. Všichni tři řadu let spolu, zhruba stejně staří, byť každý z úplně jiného prostředí. Když v roce 2007 odešel kvůli hudebním a osobním neshodám bubeník Steve, bylo to docela překvapení. A další přišlo, když jste ho nahradil vy, jednadvacetiletý chlápek „odkudsi z Kalifornie." Jak se to celé seběhlo?
Byl jsem v kapele nazvané Evaline a třikrát jsme Placebu předskakovali. Když na začátku roku 2007 Evaline opustil a nějaký čas nato jsem se dověděl, že Placebo hledají bubeníka, poslal jsem jejich managementu malý sestřih mých vystoupení. Druhý den mi zvoní telefon a v něm se ozývá: „Ahoj, tady Brian z Placeba." Zeptal se mě, jestli bych byl ochoten přijet do Londýna. Vzal jsem paličky a rovnou se tam přestěhoval. Tím jsem asi docela udělal docela dojem (směje se).

Placebo jsou sice úspěšní v Evropě a v Austrálii, ale o tom, že by nějak zvlášť bodovali v Americe, jsem nikdy neslyšel. Jak populární tam byli?
V Americe je to v podstatě underground. Koncerty, na kterých jsme jim s Evaline předskakovali, nebyly produkčně nijak velké, ale hudebně mě to hodně bavilo.


Vy sám jste předtím Placebo poslouchal?
Abych pravdu řekl, vůbec jsem je neznal. Poprvé jsem si je poslechl, když jsem jel na koncert, co jsme s nimi měli hrát. Pustil jsem si desku a myslel jsem si, že v té kapele zpívá holka. Pak jsem dorazil a byl jsem docela překvapený.

Takže si asi dobře pamatujete vaše první setkání…
To ano, jako by to bylo včera. Byli jsme na turné, zrovna jsme dorazili do Phoenixu, zaparkovali za klubem a já začal tahat bubny. Když tu přišel takový drobný, elegantní člověk a podal mi lehce roztřesenou ruku. Začali jsme si povídat, došlo mi, že to asi bude zpěvák. Mluvil úplně jinak než týpci, které jste běžně potkávali po kalifornských klubech: se skotským přízvukem, zároveň ohromně spisovně. A zrovna tak Stefan. Bylo jim přes třicet, mně devatenáct. Takže můj první dojem byl pubertální údiv: Wow, tihle chlápci jsou fakt sofistikovaní!

Jak vás pak za nějaký čas mezi sebe přijali?
Naprosto v pohodě. Myslím, že bylo dobře, že jsem je poznal jako tu kapelu ze společného koncertu ve Phoenixu. Kdyby to bylo tak, že nastupuji do velké skupiny, z které jsem posazenej na zadek, kdoví, jak bychom si k sobě hledali cestu. Takhle jsem byl hned jedním z nich.

Když jste si je začal naposlouchávat, která skladba vás nejvíc chytla?
Líbí se mi všechny jejich starší věci, ale asi nejoblíbenější je vůbec první song, který jsem od nich slyšel naživo: Drag (z alba Meds z roku 2006 pozn. red.)

A jaký je váš favorit z nové desky Loud Like Love, kterou jste nahrávali už společně?
Mám ji rád celou.

Kdybyste měl ale vybrat jedinou skladbu…
Pak by to asi byla Exit Wounds, má skoro dvouminutové elektronické intro, v kterém Brian spíš tak recituje, než zpívá. A pak přijde náhlá změna: a tenhle okamžik mě vždycky nakopne. To je jedna z těch chvil, kvůli kterým děláte muziku. Všechno z vás v ten moment spadne.

Teď máte před sebou mimo jiné i koncert v České republice. Pamatujete si ještě něco z vaší předchozí návštěvy?
Vím, že jsme hráli na jednom festivalu (královéhradecký Rock for People v roce 2009 pozn. red.), ale všechno to bylo tak rychlé, že už mi to bohužel splývá. Stává se, že s kapelou během jednoho týdne hrajeme v šesti zemích, cestování je úžasná věc, ale fakt je, že málokdy máte příležitost poznat ta místa víc.

Už šest let žijete v Británii, jak se vám jako Američanovi zamlouvá tamní hudební scéna?
Mám rád hodně britských skupin: hodně fandím Arctic Monkeys, beru taky Bloc Party nebo Radiohead. A fantastický skladatelský talent je Jake Bugg (devatenáctiletý písničkář, kterého někteří kritici přirovnávají k Johnnymu Cashovi , 1. prosince přijede i do Prahy, hraje v Lucerna Music Baru pozn. red.). A samozřejmě, poslechnu si rád i nějakou tu britskou klasiku (směje se).

To znamená?
Led Zeppelin, Pink Floyd, The Who…

Věříte, že by do Spojených států mohla přijít ještě jedna britská hudební invaze? Byť tu s Beatles a Rolling Stones z poloviny 60. let už asi těžko něco překoná.
Stát se může cokoli. Osobně nepatřím ke skeptikům, kteří čekají, že už to bude jenom horší a horší. Naopak, příštích pět let bude skvělých. Internet sice tenhle trh hodně změnil, ale myslím, že stahování hudby už zdaleka není tak cool, jako bylo ještě před pár lety. A kdybych měl říct, jestli přijde nějaká nová vlna? Myslím, že by se zase mohlo něco zásadního stát na grungeové scéně.

Obvykle slýchám, že s Kurtem Cobainem a Nirvanou to všechno začalo i skončilo…
Já taky, ale myslím, že grunge bude zase jednou v kurzu.




British Placebo drummer Steve Forrest: I thought that the band is singing girl

r9ky

It's a good coincidence : while in Lucerna on Wednesday evening reflected another image of the festival films with gay , lesbian , bisexual and trans -themed Mezipatra at the Great Hall Lanterns will at the same time to play the British band Placebo . Trinity , which, with its similarly styled lyrics and unmistakable figure of frontman Brian Molko is almost twenty years, significant names in the British alternative rock scene. Although not provoke as before. Forty years ' dad ' Brian is on this album Loud Love Like calmly read and repeat homestead . Still it is true that Placebo are a band you just heard once , and is then reliably always will. Told with their youngest member , California drummer Steve Forrest.

Placebo were over ten years old threesome clear : Brian Molko , Stefan Olsdal and Steve Hewitt . All three together for many years , about the same age , although each from a completely different environment . When he left in 2007 due to musical and personal differences, drummer Steve , it was quite a surprise . And another came when you replaced it you, jednadvacetiletý guy " from somewhere in California . " How did it all happen?
I was in a band called Evaline and three times we opened for The placebo . When in early 2007 Evaline left and some time later I learned that Placebo looking for a drummer , I sent the management a little montage of my performances. The other day my phone rings and it is heard : " Hi, this is Brian from Placebo . " He asked me if I would be willing to come to London. Drumsticks I took a straight moved there . This I have done some pretty pretty impressed (laughs SE).

Placebo are indeed successful in Europe and Australia, but that would somehow scored particularly in America , I have never heard of. How popular were there ?
In America, it's basically underground . The concert, which we opened for them with Evaline , not production- not great , but musically I enjoyed it a lot .

You yourself had listened to Placebo ?
To be honest , I did not know them . The first time I listened to them when I went to the concert , we had to play with them . I put on the board and I thought that the band is singing girl. Then I arrived and I was quite surprised .

So you probably well remember your first encounter ...
Yes, like it was yesterday. We were on tour , we just arrived in Phoenix , parked at the club and I began to pull the drums . When there came such a small , elegant man and handed me a slightly trembling hand. We started talking , I realized that it probably will be a singer. He spoke quite differently than the guys that you normally met the Californian club: a Scottish accent , while tremendously Registry. And just as Stefan . They were over thirty , nineteen me . So my first impression was a teenage wonder : Wow , these guys are really sophisticated !

How do you then for some time among themselves received ?
Totally cool. I think it was good that I recognized as the band at a concert in Phoenix. If it was so great to be joining the group of which I posazenej ass , who knows how we together seek the way . That I was just one of them.

When you get them started naposlouchávat which songs you most caught ?
I like all of their older stuff , but the most popular is probably the first song I heard from them live : Drag ( from the album Meds , 2006 ed. Red . )

And what is your favorite from the new album Loud Love Like you recorded it together ?
I like it all .

If you had to choose one song but ...
Then it was about Exit Wounds , a nearly two-minute electronic intro, in which Brian and recites rather than sings . And then comes the sudden change: and this moment was always kicking . This is one of those moments for which you are doing music. All of you at that moment falls .

Now you're facing , inter alia concert in the Czech Republic. Do you remember anything from your previous visit ?
I know that we played at a festival ( Hradec Králové Rock for People 2009 ed. Red . ) , But it was all so fast that I had to unfortunately blends . It happens that the band during one week of play in six countries , travel is a wonderful thing , but the fact is that they rarely have the opportunity to get to know the place better .

For six years living in the UK, how do you like the Americans liked the local music scene ?
I like a lot of British bands : very big fan of Arctic Monkeys , I take too Bloc Party and Radiohead . A fantastic songwriting talent is Jake Bugg ( nineteen- songwriter , which some critics liken to Johnny Cash, December 1 will come to Prague , playing in Lucerna Music Bar note . Red . ) . And of course , listen like i have some British classics ( laughs ) .

This means ?
Led Zeppelin , Pink Floyd , The Who ...

Do you believe that the United States could lose even one British music invasion ? Though there with the Beatles and Rolling Stones in the mid 60s years have hardly anything to beat.
Anything can happen . Personally, I do not belong to the skeptics who expect that it will be only worse and worse. On the other hand , the next five years will be great . Internet , although this market has changed a lot , but I think that downloading music was not nearly as cool as it was a few years ago . And I have to say, if there is anything new wave ? I think it would turn could become something big on grunge scene.

Usually I hear that with Kurt Cobain and Nirvana, it all started and ended ...
Me too, but I think grunge is once again in the course.

Presa da: http://www.denik.cz/hudba/bubenik-britskyc...va-holka-2.html
 
Top
0 replies since 16/11/2013, 14:48   70 views
  Share